- Úvodní stránka
- Podestýlky pro papoušky
Apetit ptačí písek 500gNaše cena: 24,- Kč vč. DPH |
Smetáček a lopatka - miniNaše cena: 45,- Kč vč. DPH |
Písková podložka do klece 26 x 46cmNaše cena: 55,- Kč vč. DPH |
Písková podložka do klece 24,5 x 40cmNaše cena: 55,- Kč vč. DPH |
Prestige Lasturový písek bílý s anýzem 2kgNaše cena: 66,- Kč vč. DPH |
Nature Wood - Vita peletky dřevěné 5kgNaše cena: 85,- Kč vč. DPH |
Bukové štěpky 6mm 3kgNaše cena: 105,- Kč vč. DPH |
Podestýlka ze dřeva-lisovaná 10LNaše cena: 105,- Kč vč. DPH |
Bukové štěpky 6-12mm 3kgNaše cena: 105,- Kč vč. DPH |
ORLUX Terra Mix 10L - rašelinaNaše cena: 125,- Kč vč. DPH |
Výběr vhodné podestýlky je důležitým prvkem v péči o papouška. Nejen pravidelné a důkladné čištění klece, ale také pokrytí dna klecí a voliér přispívá k bezchybné hygieně a kvalitnímu chovu papoušků.
Je důležité, aby dno klece nebo voliéry pokrývala z důvodu nebezpečí infekce vrstva např. bukových štěpek, mořského nebo říčního písku. Při čištění dna klecí nebo voliér se vždy jednoduše nahradí znečištěná vrstva vrstvou čistou.
Druh pokrytí vrstvy dna klecí a voliér záleží na velikosti a druhu papouška.
Písek se používá pro menší druhy papoušků, bukové štěpky nebo podestýlka z lisovaného dřeva jsou vhodnější pro střední a velké papoušky.










Klece, které prodáváme byly oceněny v létech 1993-2006 v USA titulem NEJLEPŠÍ KLEC ROKU a obdržely jako jediné na světě certifikát ASPCA